Antalya Şehir Turu  /  

Antalya Çıkışlı

Antalya Şehir Turu Hakkında Bilgi

Lara Düden Park: İçinde yer alan seyir terasları ziyaretçilere enfes şelale, falez ve Akdeniz manzaraları sunmaktadır. Gezi teknelerinin önemli uğrak noktalarından birisidir. Şelalenin arka kısmında Düden Çayı üzerinde lokanta ve çay bahçeleri yer almaktadır.

Tünek Tepe Teleferik: Muhteşem Antalya manzarasını izlemek isteyen misafirlerimiz teleferik ile zirveye ulaşıyor.

Denizin, güneşin, günbatımının tadına doyamayacağınız ve bunun yanında geçirdiğiniz her dakikayı değerlendirebilecek yüzlerce destinasyonun bulunduğu, Dünya’da en çok ziyaret edilen yerler arasına girmiş harika bir şehirdir Antalya.

Kaleiçi: Kaleiçi Antalya’nın eski taş evlerinin olduğu ve bu taş evlerin bulunduğu dar sokaklarda portakal çiçeklerinin koktuğu muazzam bir tarihi güzelliktir. Selçuk ve Tuzcular bölümünü oluşturan Kaleiçi’nin kuzey kısmında genellikle turistler için bulunan incik boncuk dükkanları ve restoranlar bulunur. Kaleiçi’nin Kılınçarslan kısmı ise daha sessiz ve turistlerin yoğun olarak ilgi gösterdiği yerlerden biridir.

Antalya Saat Kulesi: Kale Kapısı (Kapuağzı) denilen yerde tarihi bir burç üzerine 1901 yılında inşa edilmiştir. Bizanslılar dönemine ait olan burç beş köşelidir ve bunun üzerine inşa edilen saat kulesiyle beraber hepsi yaklaşık 20 metre uzunluğundadır. Eskiden idam edilenlerin asıldığı kule olarak da bilinir.

Yivli Minare: İse yine Kaleiçi’nde bulunan Selçuklular zamanında Alaaddin Keykubat döneminde yapılan en eski İslami yapıtlardan biridir.

Bunların dışında Kaleiçi’nde bulunan muazzam Yat Limanı, Romalılardan kalma Kesik Minare, muhteşem manzaraya sahip Hıdırlık Kulesi ve Kılınçarslan mevkiinde bulunan Atatürk Evi gezip görebileceğiniz güzel tarihi yapılardan.

Ulaşım hizmetlerimizden faydalanabilmek için; Transfer (havaalanı transfer/gidiş-dönüş transfer/bölgeler arası transfer) yada Şöförlü Araç Kiralama sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Tur Programı

Antalya Şehir Tur Programı

-Belirlenen toplanma saatindeki alış transferi ile turun başlaması

(Bölgeler arasındaki transfer noktalarımızın alış saatleri farklılık göstermektedir.)

-09:00 Lara Düden Park Şelalesi istikametine hareket

-09:30 - 10:00 Lara Düden Park Şelalesi gezisi (Düden Şelalesi’nin devamı olan serin suların, Lara Falezleri’nden dökülerek Akdeniz ile buluştuğu yerdedir.)

-10:30 - 11:15 Düden Şelalesi ziyareti

-11:45 Tünek Tepe Teleferik’e çıkış ve seyir terası keyfi

-13:00 Öğle yemeği molası

-14:30 Kaleiçi Yat Limanı'na varış ve 45 dakikalık yat turu (Tarihi yat limanında falezlere, Antalya’nın kıyı şeridine  ve özel yüzme alanlarına tur düzenleyen tekneler yer almaktadır. Antalya’nın muhteşem güzelliklerini deniz yoluyla görmek ve keşfetmek isterseniz; zevkli ve eğlenceli bir mavi yolculuk yapabilirsiniz.)

-15:30 Tarihi Kaleiçi gezisi  

-16:00 – 17:00 serbest zaman molası

- 17:00 Tur başlangıç noktalarına dönüş için transfer

Not: Siz değerli misafirlerimizin taleplerine göre Antalya’nın diğer bölgelerinede özel turlarımız düzenlenmektedir.  

Tura Dahil Olan Hizmetler

Fiyata Dahil Olanlar

Gidiş/dönüş transfer

Şelale giriş ücreti

Öğle Yemeği

Teleferik biniş ücreti

Tekne gezisi

 

Fiyata Dahil Olmayanlar

Ekstra Harcamalar

İçecekler

Fotoğraf ve Video Çekimi

Ek Hizmetler

Kalkış & Dönüş

Antalya - Lara Düden Park - Tünek Tepe Teleferik - Kaleiçi Tekne Turu - Kaleiçi Gezisi - Antalya

Ödeme

Kredi Kartı

Garantili rezervasyonlarınızda, araçta ödeme imkanı sunmaktayız.

 

Yorumlar

Tarihleriniz esnek mi?
Takvimden en uygun fiyata sahip tarihleri bulun.
Dönem Fiyatlarını Göster