Manavgat Tekne ve Bazaar Turu  /  

Antalya Çıkışlı

Manavgat Tekne ve Eski Bazar Turu Hakkında Bilgi

Manavgat Nehri: Dünyanın en uzun yeraltı akarsularından, aynı zamanda tek kaynaktan beslenen su miktarı ile sayılı akarsular arasındadır. Üzerinde iki adet baraj bulunur. Oymapınar ve Manavgat barajları.

Turkuaz yeşili suları mineraller bakımından zengin, temiz ve berraktır. İsterseniz bu yeşil ve serin sularda kulaç atabilir yada bir kanoyla küçük keşifler yapabilirsiniz. Nehir boyunca zengin bir bitki çeşitliliği mevcuttur. 

Manavgat Nehri, son yıllarda hızla gelişen truzim sayesinde günlük tekne gezileri ile yerli ve yabancı turistlere ev sahipliği de yapmaktadır.

Uzunluk bakımından büyük bir akarsu olmasada debisi yüksek ve Türkiye de üzerinde taşımacılık yapılabilen ender akarsulardandır. Ayrıca antik dönemde Side kentinin suyu, Manavgat Irmaği'ndan sağlanmaktaydi. Bu nedenle bu günkü Sevinç Köyü'nden Side'ye kadar 30 km. uzunluğunda bir su kemeri inşa edilmiştir. Bu su yolu 25 m. yüksekligindeki kemerler üzerinden geçer. Bir bölümü de kayalar üzerine oyularak yapılmıştır. Bugün hala bazı bölümleri ayaktadır.

Eski Bazar: Kültür miraslarımızı bulabileceğiniz antik pazar; sanatsal ve geleneksel tadlarının, sergilendiği ve satıldığı dükkanlardan oluşmaktadır.

Manavgat Şelalesi: Soğuk ve gürül gürül akan sularıyla meşhur bir yerdir. Yaklaşık 5 metre yükseklikten akan şelalenin doğayla bütünleştiği yerler görülmeye değerdir. Debisi derin olduğu için su sporlarınada elverişlidir. Su terapisinin yapılabileceği, en güzel yerler arasındadır. Manavgat Şelale'sinin havası,suyu ve ormanla iç içe olan tabiatı sizleri büyüleycektir. 

 

Ulaşım hizmetlerimizden faydalanabilmek için; Transfer (havaalanı transferi/gidiş-dönüş transferi/bölgeler arası transfer) yada Şöförlü Araç Kiralama sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

Tur Programı

Manavgat Tekne ve Eski Bazar Turu Programı

-Belirlenen toplanma saatindeki alış transferi ile turun başlaması

(Bölgeler arasındaki transfer noktalarımızın alış saatleri farklılık göstermektedir.)

-10:00 Manavgat Nehri’nde bizi bekleyen tekneye varış

-10:30 - 14:00 arası nehirde tekne gezisi ve yüzme molası

-Öğle yemeği molası (Balık, tavuk, makarna ve salata)

-14:00 - 15:30 Eski Bazaar’da alışveriş keyfi

-16:00 - 17:00 Manavgat Şelalesi gezisi

- 17:00 Tur başlangıç noktalarına dönüş için transfer

Tura Dahil Olan Hizmetler

Fiyata Dahil Olanlar

Tekne Turu

Rehberlik

Gidiş / dönüş transferi

Öğle Yemeği

 

Fiyata Dahil Olmayanlar

İçecek ücretleri

Kişisel Harcamalar

Fotoğraf ve Video Çekimi

Ek Hizmetler

Kalkış & Dönüş

Antalya - Manavgat Nehri - Eski Bazar - Manavgat Şelalesi - Antalya 

 

Ödeme

Kredi kartı

Garantili rezervasyonlarınızda, araçta ödeme imkanı sunmaktayız.

Yorumlar

Tarihleriniz esnek mi?
Takvimden en uygun fiyata sahip tarihleri bulun.
Dönem Fiyatlarını Göster